Czujnik dymu - alarm przeciwpożarowy

Kod: DS21515832
85,67 zł / szt.
Dostępne (>5 szt.)

 

Czujnik dymu - alarm przeciwpożarowy to specjalne urządzenie do wykrywania pożaru i tlącego się ognia w Twoim domu. Chroń to, na czym najbardziej Ci zależy. Chroń zdrowie i mienie swojej rodziny.

Czułe czujniki reagują na nawet niewielką ilość dymu, a następnie uruchamiają głośny sygnał dźwiękowy jako ostrzeżenie o pojawiających się niebezpieczeństwach.

Autonomiczna czujka dymu oraz bezprzewodowa czujka dymu mają długą żywotność baterii, dzięki czemu działają nawet w przypadku awarii zasilania. Jest już integralną częścią domów, domków letniskowych, mieszkań, garaży, ale można go stosować również w przyczepach kempingowych.

  • Niezawodny czujnik dymu
  • Wysokiej jakości, pewna ochrona
  • Prosta i szybka instalacja
  • Chroń swoje zdrowie i majątek
  • Elegancki i ciekawy design

 

NASZA WSKAZÓWKA

Tu znajdziesz więcej sprzętu, który pomoże zadbać o bezpieczeństwo w Twoim domu.

 

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

CHROŃ TO, NA CZYM NAJBARDZIEJ CI ZALEŻY

Nie ma w życiu nic ważniejszego niż zapewnienie bezpieczeństwa swojej rodzinie i domu, zawsze powinieneś być przygotowany. Badania pokazują, że jedną z głównych przyczyn śmierci w pożarze, której można zapobiec, jest brak alarmu przeciwpożarowego.

Ten bardzo czuły alarm może wykryć potencjalne zagrożenia i zasygnalizować sytuację awaryjną w odpowiednim czasie, dzięki czemu możesz szybko i bezpiecznie zareagować. Chroń swoje zdrowie i mienie.


czujniki dymu

 

GDZIE MOŻESZ WYKORZYSTAĆ CZUJNIK DYMU

Czujka dymu jest zasadniczo przeznaczony do użytku we wnętrzach bez zwiększonego zapylenia i wilgotności, np. w mieszkaniach, biurach, obiektach mieszkalnych, korytarzach, częściach wspólnych domów mieszkalnych itp.

 

WYSOKIEJ JAKOŚCI MATERIAŁY I DŁUGA ŻYWOTNOŚĆ BATERII

Dzięki najwyższej jakości materiałom oraz nowoczesnej technologii produkcji, czujka dymu nadaje się do każdego pomieszczenia. Dzięki zasilaniu bateryjnemu możesz go zainstalować w dowolnym miejscu, bez konieczności podłączania do sieci. Wielką zaletą zasilania bateryjnego jest to, że urządzenie będzie działać nawet przy awarii sieci elektrycznej. Ta niezawodna czujka będzie Cię chronić przez cały czas.

 

JAK DZIAŁA ALARM PRZECIWPOŻAROWY

Ta wysokiej jakości czujka ma wbudowany bardzo czuły fotoelektryczny czujnik dymu. Wykorzystuje komorę optyczną ze źródłem i odbiornikiem światła podczerwonego. Wnikanie dymu do komory powoduje zmianę strumienia światła między źródłem a odbiornikiem i włączenie alarmu przez czujkę. Światło jest niewidoczne i nie wychodzi z komory do otaczającego środowiska.

 

 

JAK ZAINSTALOWAĆ CZUJNIK DYMU

Podstawą szybkiej detekcji jest to, aby gaz lub dym jak najszybciej docierały do czujki pożarowej. Dlatego nigdy nie instaluj czujki w rogach pomieszczeń, za zasłonami czy za meblami. W takich miejscach nie ma wystarczającego przepływu powietrza i czujka nie wykryje prawidłowo dymu lub gazu. Zaleca się umieszczenie czujki co najmniej 30 do 40 cm od takiego miejsca. Idealnym miejscem jest sufit lub szczyt ściany.

Czujki nie należy montować w pobliżu źródeł ciepła i powietrza, takich jak grzejniki i klimatyzatory. Nie instaluj też alarmu przeciwpożarowego w kuchni lub pokoju z kominkiem. W takim przypadku wskazane jest zainstalowanie czujnika pożarowego w niektórych pomieszczeniach łączących (klatka schodowa, korytarz).

Nie ma konieczności instalowania czujki w każdym pomieszczeniu w budynku. Najlepiej określić najbardziej prawdopodobne miejsca pożaru. Pożar może powstać od elektroniki użytkowej (telewizory, komputery lub oświetlenie). Źródła ciepła lub ognia (piecyki, kominki, świece) są również częstą przyczyną pożaru.

Jedynym pomieszczeniem, w którym zawsze należy zainstalować czujnik przeciwpożarowy jest sypialnia. Tutaj czujka niezawodnie ochroni Cię przed dymem, którym możesz bardzo szybko zadusić się podczas snu. Do instalacji nadają się również salon, korytarze łączące, gabinet, pralnia lub inne pomieszczenia.

 

PARAMETRY TECHNICZNE

  • Bateria: 9V (brak w zestawie)
  • Głośność sygnału: 80 dB
  • Nadaje się do każdego rodzaju pomieszczenia
  • Temperatura pracy: 5-40 ℃
  • powtarza się w regularnych odstępach co 40 sekund.

 

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Only registered users may post articles. Please log in or register.

Nie wypełniaj tego pola: